Odnośniki podstawowe

24.08.2017 - 13:32

Z informacji zamieszczonych na stronie nowezerniki.pl wynika, że pozwolenie na użytkowanie ma już budynek wielorodzinny, sąsiadujący z przyszłym domem kultury, wybudowany przez dewelopera Osiedle Rodzinne. Pierwsi lokatorzy prowadzą prace wykończeniowe, ponieważ lokale oddawane są w stanie deweloperskim. W budynku jest parter usługowy, niebawem pojawią pierwsze sklepy. W kolejnych budynkach dobiegają końca prace budowlane. Cztery inwestycje mają być gotowe na przełomie lipca i sierpnia. Na całym osiedlu w budowie jest ok. 700 mieszkań. Kolejne 800 ma pozwolenie na budowę lub jest w trakcie jego otrzymania. W większości gotowy jest układ komunikacyjny: drogi, chodniki, latarnie i infrastruktura podziemna. Przy alei Krystyny i Mariana Barskich (połączy targowisko, które jest w budowie, z domem kultury), rozpoczęły się prace ziemne pod kolejne inwestycje. Budowa domu kultury rozpocznie się jeszcze w tym roku. Obecnie jest przygotowywany przetarg na wykonawcę. W przygotowaniu są też kolejne kwartały, na które w najbliższym czasie będą ogłoszone przetargi dla deweloperów. Również w tym roku będzie budowany dom seniora. W kwartałach, które zostaną oddane w sierpniu, znajdzie się żłobek, a w jednej z kooperatyw będzie przedszkole – Trzy pokolenia na Nowych Żernikach.

26.11.2015 - 21:17

Trwa budowa dróg i sieci na terenie modelowego osiedla Nowe Żerniki. Wykonawcą dróg dojazdowych, chodników i ścieżek rowerowych, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej jest Skanska SA. Zamknięty jest wjazd w ul. Grabową od strony ul. Kosmonautów. Objazd prowadzi przez ul. Konińską i Białodrzewną. Utrzymanie przejezdności ul. Białodrzewnej należy do dewelopera stawiającego budynki obok bunkra. Zarząd Osiedla na bieżąco dokumentuje stan drogi i przekazuje do ZDiUM monity o jej bieżącą naprawę oraz przypomina firmie Skanska SA o konieczności sprzątania wjazdów z budowy, w tym ulicy Konińskiej. Podobne działania prowadzą indywidualnie mieszkańcy osiedla Żerniki Nowe oraz Stowarzyszenie Mieszkańców.

27.10.2015 - 13:51

Rozpoczął się kolejny etap prac związanych z budową nowego modelowego osiedla. Firma Skanska na Nowych Żernikach wykona ponad 3 km dróg dojazdowych, ścieżki rowerowe i chodniki, ciepłociąg, sieć wodociągową, kanalizację deszczową i sanitarną. Koniec inwestycji, zaplanowano na lato 2016 r. Wartość kontraktu to ponad 33 mln zł. 30.09.2015r wykonawca przejął teren budowy, od 12.10.15r. zamknięta została ul. Grabowa od strony ul. Kosmonautów i Konińska od Grabowej do Białodrzewnej. Objazd prowadzi przez teren budowy, utrzymanie przejezdności ul. Białodrzewnej ma zapewnić deweloper stawiający budynki obok bunkra przy tej ulicy i realizujący tą drogą obsługę placu budowy BOR. Dla pieszych wyznaczono dojście od Grabowej do przystanków. Obsługa bytowa ma być prowadzona normalnie przez odpowiedni tabor firmy wywożącej odpady. Utrudnienia potrwają do lutego 2016r. Przebudowa ul. Białodrzewnej będzie realizowana po zakończeniu prac i otwarciu ruchu na ul. Grabowej.
Rusza budowa dróg na Nowych Żernikach

Osiedle rodzinne na Nowych Żernikach
Sieć ciepłownicza pod dnem Ślęzy

 

24.07.2015 - 12:35

W przyszłym tygodniu planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu organizacji ruchu zastępczego na ul. Kosmonautów. Ruch samochodowy zostanie przełożony na południową stronę (pas zieleni i torowisko) z 27 na 28 lipca br.

02.07.2015 - 12:04

Wprowadzony obecnie etap organizacji ruchu zastępczego tj. zawężenie jezdni ulicy Kosmonautów będzie obowiązywał jeszcze przez trzy tygodnie. Około 22 lipca nastąpi wprowadzenie kolejnego etapu ORZ - ruch samochodowy zostanie przełożony na pas zieleni i torowisko.  

24.06.2015 - 00:29

Od lipca 2014r. Skanska S.A. realizowała część 1 zadania pn. Przebudowa ul. Kosmonautów w ciągu drogi Krajowej nr 94 we Wrocławiu w zakresie budowy skrzyżowania z Trasą Targową wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury na potrzeby skomunikowania układu drogowego z osiedlem Nowe Żerniki (WUWA 2), tj. przebudowę ul. Kosmonautów w ciągu drogi Krajowej nr 94 we Wrocławiu w zakresie budowy skrzyżowania z Trasą Targową wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury.

08.10.2014 - 13:14

Kończą się prace przy budowie zastępczego torowiska w rejonie budowanego wjazdu na osiedle Nowe Żerniki. W sobotę 11 października tramwaje 10 i 20 będą jeździć tylko do pętli Pilczyce. Do Leśnicy będzie jeździł autobus zastępczy. Związane jest to z koniecznością przełożenia jednego z torów tramwajowych i poprowadzenia objazdu torowego przez nowo wykonany bypas – prace na torowisku będą trwały od godziny 0.30 w sobotę do godziny 3.00 w niedzielę. Sytuacja powtórzy się 19 października podczas przekładania drugiego toru.

24.08.2014 - 22:10

2014-08-20 www.wroclaw.pl
"Z trwająca budową skrzyżowania ul. Kosmonautów z planowaną tzw. trasa Targową (czyli wjazdem na przyszłe osiedle Nowe Żerniki) związana jest też przebudowa odcinka torowiska tramwajowego. Drogowcy zamiast wstrzymywać ruch tramwajowy planują na czas robót przepuszczać tramwaje po tymczasowym torowisku. Zostanie ono udostępnione najprawdopodobniej w drugiej połowie września.

11.07.2014 - 10:37

Etap I
Mogą wystąpić krótkotrwałe utrudnienia w ruchu, o których wykonawca będzie na bieżąco powiadamiać. Większe utrudnienia pojawią się w etapie II - planowane rozpoczęcie od połowy listopada br. Prace torowe zaplanowano na sierpień i wrzesień.

07.07.2014 - 22:01
Rozpoczyna się pierwszy etap budowy nowego skrzyżowania ul. Kosmonautów z Trasą Targową.  Rada Osiedla otrzymała jak dotąd jedynie informację o organizacji ruchu zastępczego na czas trwania pierwszego etapu prac. Zmieni się przebieg ścieżki dla pieszych i rowerzystów, i do 40km/h  zostanie ograniczona dopuszczalna prędkość na tym odcinku. Szczegółowy harmonogram i organizację ruchu podczas realizacji kolejnych etapów przedstawimy Państwu niezwłocznie po otrzymaniu tych informacji z Wrocławskich Inwestycji.