Odnośniki podstawowe

Kolejne przesunięcie otwarcia OL

Departament Infrastruktury i Gospodarki UM odpowiedział na zapytanie w sprawie terminu otwarcia alei Kaczorowskiego na odcinku Średzka - Piołunowa oraz organizacji ruchu na skrzyżowaniach z obwodnicą:
Uzyskano już pozwolenie na użytkowanie zrealizowanych odcinków obwodnicy Leśnicy. Warunkiem puszczenia ruchu jest budowa przedłużenia chodnika na ul. Jerzmanowskiej do Rdestowej. Wykonanie chodnika wymagało wcześniejszego opracowania pełnej dokumentacji, ponieważ teren ten znajduje się pod ochroną Konserwatora Zabytków. Obecnie dokumentacja jest uzgadniana, następnie dokonane zostanie zgłoszenie robót, wdrożona tymczasowa organizacja ruchu i rozpoczęte prace. Wykonawca na  wykonanie tego zadania potrzebuje ok. sześciu tygodni. Biorąc pod uwagę porę roku, uzyskanie ostatecznych uzgodnień, trzeba założyć, że termin ich zakończenia wypadnie w II kwartale bieżącego roku.
Aleja Prezydenta Kaczorowskiego na całym nowym odcinku będzie drogą z pierwszeństwem przejazdu. Zmieni się też organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulicy Piołunowej z Jerzmanowską – ulica Jerzmanowska od strony Żernik będzie drogą podporządkowaną.