Odnośniki podstawowe

Niedługo koniec prac

Ostatni odcinek obwodnicy Leśnicy prawie gotowy (www.wroclaw.pl)
Budowa ostatniego fragmentu obwodnicy Leśnicy jest już na finiszu. Mosty i estakady na węźle są już po próbach obciążeniowych. Inwestor rozpoczyna odbiory prac. 

 

   • Wiadukty na węźle pomyślnie przeszły odbiory techniczne


 

 

 

Na ostatnim odcinku obwodnicy Leśnicy, między ulicami Piołunową i Osiniecką, prace budowlane są już na finiszu. To na tym fragmencie powstaje duży węzeł, przy którym obwodnica skrzyżuje się z łącznikiem do ul. Kosmonautów. Dlatego wybudowane zostały tam aż dwa wiadukty, w tym jeden nad planowaną w przyszłości linią kolejową na lotnisko. Powstał tam również zbiornik retencyjny na wody opadowe i duży nasyp. 
- Wiaduktu przeszły już pomyślnie próby obciążeniowe. Pozostało do zrobienia wyposażenie drogowe. Głównie bariery energochłonne, barierki, wykonanie oznakowania, zwłaszcza poziomego, zieleń no i na końcu sprzątanie. Prowadzone są już odbiory poszczególnych prac - wylicza Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.
Prace wykonuje firma Skanska. Po zakończeniu odbiorów będzie wiadomo kiedy ostatni fragment, wieńczący całą trasę zostanie otwarty dla użytkowników. Jednak, jak słyszymy we Wrocławkich Inwestycjach nastąpi to na pewno jeszcze tej jesieni.