Zarząd Zasobu Komunalnego informuje, że do 30.12.2026 r. planowana jest wycinka drzewa z gatunku daglezja zielona usytuowanego na wysokości nieruchomości Stabłowicka 37, na terenie gminnym, działka nr 15, AM – 17, obręb Stabłowice. ZZK posiada decyzję Marszałka Województwa Dolnośląskiego zezwalającą na wycięcie drzewa. Wycinkę uzależniono od nasadzenia nowego drzewa – śliwy wiśniowej, na terenie nieruchomości gminnej w obrębie Stabłowice.
Daglezja wchodzi w kolizję z budynkiem mieszkalnym. Odległość drzewa od budynku wynosi 170 cm. Opaska budynku na wysokości drzewa jest pęknięta. W lokalu na parterze doszło do odspojenia kafelków, podbudowa podłogi jest częściowo uszkodzona i wyrasta z niej korzeń drzewa. Drzewo posiada silnie rozbudowany system korzeniowy, który ingeruje w płyty chodnikowe, bryłę budynku i fundamenty negatywnie wpływając na ich stan techniczny. Drzewo zostało posadzone przez nieznane osoby bez zgody ZZK.

Przejdź do treści