Do 20 czerwca potrwają Kompleksowe Badania Ruchu, które obejmują Wrocław oraz 9 najbliżej położonych gmin – Czernicę, Długołękę, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Miękinię, Oborniki Śląskie, Siechnice, Wisznię Małą i Żórawinę. Całe zadanie składa się z kilku głównych komponentów: badań ankietowych z mieszkańcami, pomiarów natężenia ruchu drogowego na terenie Wrocławia i gmin sąsiednich, pomiarów potoków pasażerskich w autobusach, tramwajach i pociągach, analizy danych dotyczących pojazdów dostawczych i ciężarowych (tzw. big data).

Celem przeprowadzania Kompleksowych Badań Ruchu Wrocławia i otoczenia 2024 jest uzyskanie danych o podróżach mieszkańców Wrocławia i 9 gmin sąsiednich, o wielkości i strukturze ruchu realizowanego różnymi środkami transportu – indywidualnym i zbiorowym, o wielkości i strukturze ruchu pojazdów dostawczych i ciężarowych, niezbędnych do aktualizacji modelu ruchu.

Istotnym elementem badań są ankiety w gospodarstwach domowych dotyczące codziennych podróży mieszkańców i preferencji wyboru środków transportu. Od początku kwietnia do połowy czerwca ankieterzy odwiedzą prawie 10 000 losowo wybranych mieszkańców Wrocławia i gmin sąsiednich. Każdy ankieter będzie posiadał imienny identyfikator umieszczony w widocznym miejscu oraz list informujący o szczegółach badania. Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym!

Kolejnym elementem badań są pomiary ruchu. Można je podzielić na dwa typy – pomiary ruchu w transporcie indywidualnym i w transporcie zbiorowym. Są to między innymi: badania natężenia ruchu drogowego, ruchu rowerowego i pieszego, pomiary potoków pasażerskich w transporcie zbiorowym oraz na stacjach i dworcach, a także analizy ruchu pojazdów dostawczych i ciężarowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wroclaw.pl/komunikacja/kompleksowe-badanie-ruchu-2024

Przejdź do treści